Įdomu

Svarbu

Gamintojai

Atsiliepimai

Parašė Virginija
AČIŪ už nerealiai greitą pristatymą (prekę gava ...

25-04-2017
Parašė Inga
Viskas puikiai. Greitai gavau prekes ir dar smu ...

25-04-2017

Peržiūrėti visus

Šiandien tiek vyrai, tiek ir moterys gali užbėgti už akių arba sulėtinti venų ligų vystimąsi paprastomis ir veiksmingomis priemonėmis, padedančiomis mūsų kojoms visada ir bet kokioje situacijoje „jaustis sveikomis“. Profilaktinės priemonės atitolina pavojus ir komplikacijas, kylančias dėl mūsų kojų venų ligų.

Veninė kojų kraujotaka blogėja dėl nuolatinio stovimojo ar sėdimojo darbo. Simptomai ypač sustiprėja šiltuoju metų laiku, nes aukštesnėje temperatūroje susilpnėja venų sienelių tonusas ir susidaro puikios sąlygos atsirasti kojų sunkumui, tinimui bei venų išsiplėtimui.  Iš pradžių vargina kojų sunkumas, nuovargis, vėliau – maudžiantis skausmas. Ligai progresuojant, kojos vis dažniau tinsta, matyti mėlynas paviršinių kraujagyslių tinklelis, vėliau išryškėja veniniai mazgai. Ilgainiui kyla pavojingos komplikacijos – odos uždegimas, venų uždegimai, egzema.

 Vienas apsaugos būdų – kompresinė terapija, t.y. specialių elastinių kojinių arba pėdkelnių mūvėjimas.

  Elastinė kompresija - tai yra seniausias varikozinės ligos ir jos komplikacijų gydymo būdas. Jis remiasi kojas apspaudžiančių tvarsčių panaudojimu, veiksmingai sumažinančiu kojų tinimą, kurį sukelia veninės kraujotakos ir limfos nutekėjimo nepakankamumas.
Elastinės kojinės šiuo metu yra esminis veiksnys visų venų ligų ir jų komplikacijų prevencijoje ir gydyme.
Naudojamos kaip profilaktikos priemonė, jos atitolina ligos pradžia arba leidžia jos išvengti. Tolesnėse ligos stadijose jos sumažina komplikacijas, atsirandančias dėl opų ir flebito. Jos apsaugos nuo edemų susidarymo.
Elastinės kojinės suspaudžia paviršines venas ir mikrocirkuliaciją. Jos išstumia kraują iš paviršinių venų į giliąsias venas, kurių cirkuliacinė funkcija yra normali. Dėl kojinių sukeliamo spaudimo refliuksas paviršinėse venose sumažėja ir praktiškai visai išnyksta. Tai apsaugo nuo veninės stazės arba veninių opų sukeliamų problemų. Paprasčiausias būdas suprasti šį mechanizmą yra pasakyti, kad elastinė kompresija pasižymi tikru „siurblio efektu“.

Suspaudimas (mūsų atveju elastinė kompresija) yra jėga, kurią sukelia pėdkelnės, apspausdamos koją, pagerina siurblio efektą ir padeda kraujo cirkuliacijai.
Kompresija yra matuojama nustatytuose taškuose ir yra išreiškiama milimetrais gyvsidabrio stulpelio (mm Hg). Kalbant apie suspaudimą, mes pabrėžiame specialų tolygų suspaudimą, kuris mažėja kylant į viršų. Aukščiausia suspaudimo reikšmė yra apačioje ir ypač kulkšnies kaulo srityje.